Pērles – vislabākais sievietes draugs
Pērles – vislabākais sievietes draugs. Vecajos rakstos par pērlēm tiek stastīts vairāk nekā 2000 gadu pirms mūsu ēras. Senās Romas, Griekijas un Austrumu zemju pārvaldnieki no senajiem laikiem apgreznojuši savu ķermeni, apģērbus un dažādus priekšmetus ar tik neatkārtojamo akmeni. Kādu laiku pērles tika vērtētas augstāk, nekā zelts, tik ievērojama bija cilvēku sajusma par tām. Pērļu vēsturē bija gan uzvaras, gan neveiksmes. Tās ir ārkārtīgi populāras un pieprasītas, kā, piemēram Senajā Romā un Indijā, vai tās zaudē vērtību, kā, piemēram, Viduslaikos. Tomēr ap XII-XIII gadsimtu interese pret tām tiek paaugstināta proporcionāli tā laika modes dāmu un kungu vēlēšanos izrotāt sevi. Tālāk pērļu vēsturi var stāstīt, tikai aprakstot imperatoru un valdnieku drēbes.
Krievijā pērļu rotaslietas patika vālkāt krievu imperatora pagalma pārstāvjiem, kuri bija radniecīgi vairākiem Eiropas monarhiem. Imperatore Aleksandra Fjedorovna visur rādījās ar pērļu kaklarotām – ar tām viņa tika attēlota vairākās fotogrāfijās un portretos. Pērļu valkāšana visos laikos tika uzskatīta par augstākās sabiedrības pazīmi. Ja dimanti tiek uzskatīti par meiteņu labākiem draugiem, tad par vislabākajiem lēdiju draugiem neapšaubāmi tiek uzskatītas pērles. Pērļu kaklarotu piekritēju vidū – Kleopatra un Merlīna Monro, princese Diāna un Lielbritānijas karaliene, Simona Sinjore, Elizabete Teilore un Žaklīna Kennedi, Koko Šanele, Mila Jovoviča un Kameron Dias.
Jaunās meitenes, kuras valkā pērļu kaklarotas, kļūst par vienkāršām un mīlīgām, veiksmīgi apprecas, kļūst par laimīgām mātēm un perfektām mājsaimniecēm. Tomēr, ja jūs baidāties no neveiksmēm, specīgākais līdzeklis – gaiši zilās pērles. Baidaties no ļaunā – tas nozīmē ir jāpielīmē pērli pie mājas sliekšņa. Pastāv arī ticējums, ka pērles pasargā meiteni no vienpusējas milestības.
Pērles nostiprina ģimenes laimi – tāds ir daudzu tautu viedoklis par pērlēm. Visā pasaulē tās tiek lietotas kāzu tērpu izrotāšanai, visos laikos ir moderni dāvināt gredzenu ar pērli kā mīlestības apliecinājumu. Senajā Krievijā jaunlaulātos pat apvija ar pērļu diegu, lai nekādi spēki nevarētu lauzt viņu savstarpējās jūtas.
Senajā Romā bagātas kundzes ņēma pērles sev līdzi uz gultu, tāpēc kā tās asociējas ar mīlestības dievieti un bērnu piedzimšanu.
Talismānu cienītāju vidū tās tiek godātas kā vissievišķīgākais akmens, Mēness simbols, kas var padarīt savu īpašnieci par maigāku, emocionālāku, intuitīvāku, sirsnīgāku un pat sentimentālāku.
Senajiem astroloģiem un pareģiem ir ticējums, ka pērles – laimīgākais akmens tiem, kas piedzims Zivs zvaigznājā. Īpaši rekomendēja to meitenēm un neprecētām sievietēm, neatkarīgi no vecuma.
Pērles veicina ilgu mūžu, dara skaidru skatu, novērš ļaunu aci, dod iespēju pareģot nākotni. Gredzens ar pērli sargā no zagļiem un netaisnīgiem darījumiem.
Ieraudzīt sapnī pērles paredz labu biznesu, veiksmīgu tirdzniecību un veiksmi sabiedriskajās aktivitātēs. Ja sieviete sapņo, ka viņas izredzētais uzdāvina viņai pērles, viņa būs ļoti laimīga: viņu gaidīs gan jautrība, gan bauda, kā arī mīlošs uzticīgs līgavainis, kuram nepiemītīs egoistiskā greizsirdība. Ja sieviete zaudē vai izbārsta pērles, viņa cietīs no lielām skumjām. Jaunai sievietes būt sajusmā par pērlēm nozīmē, ka īsta mīlestība piepildīs viņas dvēseli.