Kā sakopt pērļu rotājumus

   
   Naturālām pērlēm ir nepieciešama uzmanība un saudzīga lietošana. Daudzām pasaules tautām pērles tiek uzskaitītas par dzīvām, tāpēc atšķirībā no citiem rotājumiem, kā viss dzīvais, tām ir vajadzīga kopšana. Pērles 90% sastāv no kalcija karbonāta, 5% - ūdens, un vēl 5% - orgāniskā viela konholīns, kas kalpo kā cementētājs.
   Mūsu parastie padomi par to, kā sakopt Jūsu pērles – palīdzēs Jums uz daudziem gadiem saglabāt iemīļoto rotājumu mirdzumu.Galvenais pērļu likums skan sekojoši: Vislabākais veids, kā saglabāt pērļu mirdzumu – biežāk nēsāt rotājumu.
Pērļu glabāšana:
  • Pērļu cietums pēc Moosa skalas atrodas diapazonā 3,5-4,0 (dimanta cietums – 10,0), tāpēc to var viegli sabojāt. Saldūdens pērles ir cietākas, nekā jūras pērles.
  • Lai izvairītos no perļu bojājumiem, glabājiet rotājumus atsevišķi no citiem juvelierizstrādajumiem mīkstā iepakojumā. Labākais veids – ietīt rotājumus tīrā nenokrasotā naturālā audumā – naturālā zīdā vai samtā. Pērlēs labāk tūret telpā ar normālo mitruma daudzumu, tālāk no apkures ierīcēm.
Pērļu sakopšana:
Pērlēm ir jāizvairās no uzkarsēšanas un atklātas ūguns (tā kā tas satur divus procentus no ūdens, tas var saplaisāt un pazaudēt savu mirdzumu).
Pirms doties peldēties rotajumus no perlēm ir ieteicams noņemt nost.
Pārmērīga jebkuru ķīmisku vielu iedarbība ved pie pērļu mirdzuma zaudēšanas. Saudzējiet pērles no skābju, abrazīvu, iztvaicēšanas un kosmētisko līdzekļu iedarbības uz tām. Taisoties uz svētku vakaru vai Jaungada balli, uzvelciet rotājumus ar pērlēm pēc desmit minūtēm pēc kosmētikas uzklāšanas.
Pērles ir jāuzvelk pēdējā kārtā no visiem drēbju aksesuāriem, bet janovelk pirmās.
Nedrīkst glabāt pērles pārāk mitrā vai sausā vietā. Turklāt, nedrīkst pakļaut pērles spožu saules staru ilgai iedarbībai.
Izstrādājumi no pērlēm prasa rūpīgu sakopšanu. Juvelieri visbiežāk „atdzīvina” pērles, apstrādājot tās ar vieglu sālsskābes šķīdumu. Mājas apstakļos pērles tiek iztīrītas ar vieglu ziepju sķīdumu. Var arī paberzēt to ar kartupeļcieti, kas noņem nost pārmērīgu mitrumu un netītumus, susināt līdz pērles sausas.
Mezgli uz diega, kuri tiek iesieti starp atsevišķām pērlēm, novērš to pieskāršanos viena ar otru, bet ja diegs sapīst pērles neizbirs. Diegu, kurā saver pērles, tiek rekomendēts mainīt katru otro/trešo gadu. Šo elementāro noteikumu ievērošana palīdzēs saglabāt pērles, lai tās varētu iepriecināt īpašnieci ilgu laiku.
Powered By OpenCart.
SIA “Pearls” © 2023